Досягнення команди Олександра Соколова

2013 рік

Ініціювання, правовий та інформаційний супровід судових справ – щодо недопущення незаконного використання майна територіальної громади – нежитлових приміщень в центрі Сум.
Результат боротьби: Бюджет міста Суми отримав більше 2 мільйонів гривень шляхом припинення незаконних дій та успішного погашення заборгованості з орендної плати через процедуру банкрутства.

2015 рік

1) Правовий та інформаційний супровід судових справ щодо незаконного звільнення 30 працівників органів місцевого самоврядування (зокрема, справи №№ 591/3043/16-а, 591/3064/16-а, 591/3054/16-а).
Результат боротьби: працівники поновлені на роботі.

2) Ініціювання та супровід судової справи № 591/5621/15-ц – щодо стягнення з чинного мера міста Суми матеріальної шкоди, завданої бюджету міста Суми внаслідок прийняття ним незаконних рішень.
Результат боротьби: вперше в історії України, з мера міста стягнуто на користь міського бюджету понад 50 000,00 грн. за завдання посадовцем матеріальної шкоди громаді міста Суми.

3) Супровід судової справи № 591/8512/15-ц – щодо стягнення з міського голови Сум матеріальної шкоди, завданої бюджету міста Суми внаслідок прийняття ним повторного незаконного розпорядження.
Результат боротьби: вдруге в історії України, з мера міста стягнуто більше 50 000,00 гривень за завдання матеріальної шкоди громаді міста Суми.

2017 рік

1) Організація і проведення на базі Національної академії наук України професійного аналізу проблем теплозабезпечення і тарифоутворення (опалення і гаряче водопостачання) міста Суми.  
Результат: спільно з провідними українськими науковцями у галузі теплоенергетики підготовлені і передані міській владі Сум матеріали щодо оптимізації процесу теплозабезпечення міста, роботи Сумської ТЕЦ та зниження вартості тепла для населення.   

2) Ініціювання, правовий та інформаційний супровід судової справи № 591/3913/17 – щодо спроб незаконного відчуження місцевими чиновниками майна сумської громади за рекордно низькою ціною (майже в 4 рази нижче ринкової вартості).  
Результат боротьби: суд заборонив ділкам від влади продаж даного майна за низькою ціною. Приміщення залишилося у власності громади міста Суми та, у разі потреби, може бути продане на аукціоні за реальною, ринковою вартістю.  

3) Ініціювання, правовий та інформаційний супровід судової справа № 591/5619/17 – щодо заборони ТОВ «Сумитеплоенерго» ініціювати питання підвищення тарифів на опалення та гарячу воду.  
Результат боротьби: У жовтні 2017 року суд тимчасово заборонив ТОВ «Сумитеплоенерго» ініціювати підвищення вартості тарифів на тепло та гарячу воду. Це дало змогу відкласти розгляд питання про підвищення тарифів. Питання незаконності встановлених тарифів продовжує розглядатися у суді.  

4) Ініціювання, правовий та інформаційний супровід 9 судових справ проти незаконного підняття місцевими чиновниками тарифів до 4 гривень на перевезення пасажирів в місті Суми (наприклад: справа № 591/2964/17, 591/6675/17, 591/6673/17).  
Результат боротьби: По всім справам команда Олександра Соколова отримала перемогу. Водночас, в останній день набрання судовим рішенням законної сили, міська влада систематично приймає нові незаконні рішення про встановлення тарифів. Фактично, через повторні незаконні дії місцевих чиновників та ігнорування ними судових рішень, сумчани продовжують сплачувати завищений тариф.  

5) Започаткування в ефірі обласного телеканалу «АТВ» щотижневої авторської програми Олександра Соколова «Лінія захисту». Основні теми програм – захист інтересів сумчан у питаннях цін і тарифів, порушення місцевою владою закону під час містобудівної діяльності й дорожнього господарства, шляхи вирішення проблем у ЖКГ та інфраструктурі міста. (Приклади програм додаються).

2018 рік

1) Ініціювання, правовий та інформаційний супровід судової справи № 818/410/18 — проти незаконного підвищення місцевою владою тарифу на проїзд до 5 гривень, та пенсіонерам — до 3 гривень.
Результат боротьби: Перемога в суді першої інстанції, суд підтвердив незаконність тарифу 5 гривень на маршрутах № 13, 53, 55 та право пенсіонерів на безкоштовний проїзд в маршрутках. Проте, апеляційний суд скасував дане рішення.
Наразі справа перебуває у Верховному Суді.

2) Розробка, обґрунтування і подання Кабінету Міністрів України проекту змін до Постанови КМУ щодо нового Положення про призначення громадянам житлової субсидії. Командою Олександра Соколова підготовлені нові редакції правових норм, що захищають права на отримання субсидій матерями-одиночками, пенсіонерами, в помешканні яких прописані, але фактично не проживають члени їх родин, тощо.
Результат: через 3 місяці після офіційного отримання Секретаріатом КМУ запропонованих змін до Положення, уряд своєю постановою більшість із них ввів у дію. 

3) Ініціювання, правовий та інформаційний супровід судових справ № 1840/3228/18, 1840/2860/18, 1840/3243/18 — щодо захисту соціальних прав пенсіонерів на отримання субсидії.
Результат боротьби: сумчанам повернуто право на отримання субсидій; суди першої та апеляційної інстанцій підтвердили незаконність рішень органу соцзахисту про відмову в призначенні субсидій (перші судові рішення в Україні після введення в дію нового порядку призначення субсидій з травня 2018 року).